Naše vinařství

Naše vinařství

Hospodaříme na 12 hektarech vlastních vinic s počtem sazenic cca 50 000 keřů. Viniční trať Slovenské ve Velkopavlovické podoblasti, která byla vysázená v roce 2002, nám produkuje velmi kvalitní hrozny v odrůdách: Sauvignon, Rulandské šedé, Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Muškát moravský, Tramín červený. Dále pak Svatovavřinecké, Modrý portugal, Zweigeltrebe, Frankovka a Rulandské modré.

Vinice roste na jižním svahu malebné stráně nad vesnicí Prušánky. Máme zde vybudovanou rozhlednu, která poskytuje nádherný výhled do širokého okolí a ze které je možné v letních měsících spatřit 32 vesnic a měst.

Výrobní provoz

Sklepní prostory mají rozlohu 1764 m² a jsou rozděleny na 3 sekce:

V první hale, kde se odehrávají nejnáročnější práce, lisujeme hrozny. Zde se nachází násypka na hrozny, mlýnkoodzrňovač a lisy. Veškeré stroje jsou přizpůsobeny nejšetrnějšímu zpracování moštu.

Odtud přečerpáme mošt za pomocí čerpadel do chladících (odkalovacích), nerezových tanků, kde podchlazený mošt vysedá z nečistot a putuje do další haly. Tam prokvasí v mladé víno. V těchto prostorách kvasí i víno červené, kde se využívají vinofikátory.

Na konci roku uložíme již hotové mladé víno do třetí, skladovací haly, ve které vína leží i několik let, než dozrají a přijdou do lahvovny. Tam se naplní do láhví a buď putují přímo ke spotřebiteli, nebo vybraná vína uložíme ke zrání do vinných sklepů s konstantní teplotou, kde zrají i dalších několik let.

Pojďte s námi na prohlídku vinařství