O víně

O víně

Víno je jako malé dítě ….

Nejdříve roste na vinici plod a vinař o něj pečuje s maximální péčí, nedočkavě čeká a sleduje jak pomalu dozrává do konečné fáze moštového hroznu. V té době plné usilovní práce má vinohradník a vinař prostor na přemýšlení, jak plody udržet v té nejvyšší kvalitě a později z něj vyrobit to nejlepší víno.

Z hroznů vylisujeme mošt. Z něj vzešlý burčák musí chutnat v každé fázi kvasného procesu (fermentace) skvěle. Vinař jej denně kontroluje a čeká, kdy prokvasí v mladé víno. I mladé víno, ze kterého bude brzy Svatomartinské, musí již od útlého mládí chutnat výborně. Čisté tóny vůní se snoubí s lahodnou chutí, je jadrné a svěží.

Vína, která nejsou určena na Svatomartinský stůl, u kterého by nikdy neměla chybět pečená husa, putují do vedlejšího sklepa, kde dosahují zráním a péčí vinaře vyjímečné kvality. Vyrábíme vína bíla, růžová, klarety a sytá silná vína červená, zrající v barikových sudech i vína nebarikovaná nádherné přírodní, ovocité chuti. Lahvujeme je až jako dvouletá a starší. Když víno dozraje, je jako žena. Stále krásné a po celý svůj život zajímavé. Přijeďte k nám. Luxusní ubytování, luxusní víno, řízená degustace, ke které patří dobré jídlo. Přijeďte a posuďte sami. Budete spokojeni.

Na zdraví!

DSC_0022

.                                                               Váš vinař